PROGRAM SAJMA MEDIJA 2019
(preliminarni)
 
SREDA 23.10.2019.
 
11.00-11.55 Sandžak media: ETIKA U MEDIJIMA/Glavna bina
Učesnici: narodni poslanik, akademik Muamer Zukorlić, predsednik Odbora za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo; Tomislav Žigmanov-predsednik Nacionalnog savjeta Hrvatske nacionalne manjine u Srbiji, narodni poslanik, književnik i novinar, Amela Bajrović-novinar Radija Sto plus, predstavnik NUNS-a za Novi Pazar i član odbora za informisanje Bošnjačkog nacionalnog vijeća
Moderator: Salahudin Fetić, direktor Sandžak Media grupe, glavni i odgovorni urednik lista Glas islama
 
12.00-12.55 Radio Beograd 2 i Media market: ŠTA IMA NOVO U GLOBALNOM SELU? Mediji u tranziciji - između biznisa i dostojanstva/Glavna bina
Učesnici: Zoran Stanojević, Ljubinka Milinčić, Zoran Panović
Moderator: Radovan Pantović
 
13.00-13.55 Udruženje radio stanica Srbije: DODELA NAGRADA V(RAB)AC/Glavna bina
Učesnici: Maja Raković-predsednica RAB-a
Članovi žirija: Marija Matić (Data&Communications Director, Direct Media), Tomislav Jakobović (konsultant, Brand Media Consulting, Hrvatska) i Zijo Valentino (kantautor)…
 
14.00-14.55 Udruženje radio stanica Srbije i NAXI radio: OGLAŠAVANJE NA RADIJU U DIGITALNOJ ERI/Glavna bina
Učesnici: Maja Raković-predsednica RAB Srbija i glavna i odgovorna urednica NAXI radija, Tomislav Jakobović-konsultant Brand Media Consulting, Hrvatska, Marija Matić-Data&Communications Director, Direct Media, Beograd, Nikola Kovačević-direktor NAXI Media Mix i Ferenc Berček-Active radio, Bečej
Moderator: Nevena Azinović, kreativni direktor NAXI radija
 
17.00-17.55 Udruženje elektronskih medija COMNET: ZNAČAJ LOKALNIH MEDIJA U SRBIJI/ Glavna bina
Učesnici: Emilija Marić-predsednik Upravnog odbora COMNET-a, Zoran Veličković-predsednik udruženja novinara Prouns, Gordana Janković-šefica misije OEBS-a za medije u Srbiji, Aleksandar Gajović- državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja, Nino Brajović-bivši državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja
Moderator: Vladan Stefanović
                                                                                                                                                                                                                                                         
ČETVRTAK 24.10.2019.
 
12.00-12.55  Radio Beograd 2 i Media market: IZMEĐU MAŠTE I NEMAŠTINE - Putevi i stranputice onlajn novinarstva/Glavna bina
Učesnici: Katarina Šmakić, Marko Jeremić, Hana Adrović
Moderator: Ljubica Krminac
 
13.00-13.55 Media market: UTICAJ YOUTUBERA NA MLADE/Glavna bina
Učesnici youtuberi: Aleksandar Lešterić – Cile, Milica Perić – Kovalska, Aleksandar Ašković – Kojot, Dušan Srbljak - PCaxe, Voja SuperNexus
Moderator: Nemanja Vujčić-Pink.rs
                                                                                                                                     
14.00-14.55 PU Lokal pres: GRAĐANI – KLJUČ ZA ODRŽIVOST LOKALNIH MEDIJA/Glavna bina
Učesnici: Nadežda Budimović-urednica nedeljnika ''Grad'', Kruševac, Vladimir Malešić-novinar TV Forum, Prijepolje, Dragan Đorđević-direktor i vlasnik ''Sremskih novina'', Nebojša Trifunović-novinar nedeljnika ''Loziničke novine''
Moderator: Marija Obrenović-PU ''Lokal pres''
 
15.00-15.55 Jugoton Croatia Records: PROMOCIJA MUZIČKIH KNJIGA U IZDANJU CROATIA RECORDSA I PROMOCIJA CD BOX SET-A I LP-A ELEKTRIČNOG ORGAZMA/Glavna bina
Učesnici: Želimir Babogredac-izdavač i direktor Croatia Recordsa, Siniša Škarica-autor knjige Tvornica glazbe Priče iz Dubrave, Zlatko Gall-autor knjige Splitska dica, Hrvoje Horvat-autor knjige Štulić biografija, Srđan Gojković-frontmen Električnog orgazma
Moderator: Natalija Cajić
 
PETAK 25.10.2019.
 
12.00-12.55 Radio Beograd 2 i Media market: ŠEROVANJEM DO ISTINE - Informisanje između tvita i komentara/Glavna bina
Učesnici: Đorđe Vukadinović, Vladimir Đukanović, Vojislav Žanetić
Voditeljka: Milena Božović Manić
 
13.00-13.55 Telegraf.rs: BUDUĆNOST MUZIKE: Nova muzička produkcija u digitalnim medijima/ Glavna bina
Moderator: Aleksandar Jovanović, art direktor u video produkciji Telegraf.rs
Učesnici: Vladimir Graić Graja-kompozitor i direktor PGP RTS-a, Andrej Ilić-CEO IDJDigital Limited i Rodoljub Stojanović-član UO OFPS, direktor Multimedia musica i partner/zastupnik Universala
 
14.00-14.55 Interactive Solutions i VTC: VR TEHNOLOGIJA KAO NAPREDNI INSTRUMENT PROMOCIJE I MEDIJSKOG IZVEŠTAVANJA/Glavna bina
Učesnici: Branislav Dogandžić (Interactive Solutions) i Dejan Veselinov (VTC)
 
16.00-16.55 DSOJ Društvo za odnose s javnošću Srbije/IZAZOVI KOMUNIKACIJA U DIGITALNOJ ERI/Glavna bina
Moderator: Dušan Stojaković 
 
17.00-17.55 Jugoton Croatia Records: PROMOCIJA CD-A, LP-A I OBELEŽAVANJE 55 GODINA UMETNIČKOG STVARALAŠTVA LEGENDARNE UMETNICE BISERE VELETANLIĆ/Glavna bina
 
SUBOTA 26.10.2019.
 
12.00-12.55 Srbija danas: ŠTA O SRBIJI GOVORE NAJČITANIJI TEKSTOVI NA PORTALIMA/Glavna bina
Moderator: Andrijana Nešić-zamenik glavnog i odgovoronog urednika SrbijaDanas.com
Učesnici: Marko Stjepanović-Blic.rs, Pavle Savović-Telegraf.rs, prof. dr  Mirko Miletić-komunikolog
 
13.00-13.55 Ilustrovana politika: MEĐUNARODNI KONKURS KARIKATURA “ALEKSANDAR KLAS”-DODELA NAGRADA/Glavna bina
Učesnici: Zefirino Grasi-generalni direktor „Politika“ a.d, Aleksandar Gajović-državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja, predsednik žirija, Špiro Radulović-karikaturista i urednik Konkursa, Radmila Grbović-urednik Enigmatskog dodatka u „Ilustrovanoj Politici“ i član žirija, Sanja Lazarević-v.d. glavnog i odgovornog urednika „Ilustrovane Politike“
 
14.00-14.55 Sindikat novinara Srbije: KAKO DO SLOBODNIH MEDIJA I NOVINARA KOJIMA VERUJEMO/Glavna bina
Učesnici: Zoran Pašalić-zaštitnik građana, Aleksandar Gajović-državni sekretar Ministarstva kulture i informisanja, Radomir Diklić-novinar i direktor agencije BETA, Marija Simojlović-studentkinja Fakulteta za medije i komunikacije, dobitnica I nagrade ovogodišnjeg konkursa Evropske federacije novinara i SINOS-a
Voditelj: Vukoje Čolović-student Fakulteta za medije i komunikaciju i dobitnik druge nagrade na istom konkursu.
 
15.00-15.55 BGonline časopis za lični razvoj: PORODICA NA PSIHOTERAPIJI -Zašto ne komuniciramo dovoljno? Imamo li (ne)realna očekivanja od drugih? Zbog čega ostajemo u lošim brakovima? Kako prevazići krizu u porodici? Zbog čega je sve više singl žena i muškaraca? Da li smo izgubili veru u ljubav?/Glavna bina
Moderator: Branka Gajić-urednik BGonline-a
Sagovornici: Branislava Pavlović-porodični terapeut i Vahida Đedović-psihoterapeut
 
16.00-16.55 Media market: ZAŠTO JE DRUG POSTAO META – UTICAJ MEDIJA NA PORAST VRŠNJAČOG NASILJA/Glavna bina
Učesnici:  Elena Srzetić Frleta-sociolog, Vlada Arsić-novinar, pisac i autor brojnih dokumentarnih filmova i serija, Sanja Tomanović-pedagog OŠ "Ujedinjene nacije"
Moderator: Ivana Milenković-Srbija Danas, portal
 
17.00-17.55 KRIK: ZAŠTO SRBIJA OPRAŠTA KORUPCIJU, A KAŽNJAVA NJENO ISTRAŽIVANJE?/Glavna bina
Učesnici: urednici i novinari portala KRIK
 
18.00-18.55 Arena Sport TVPravci razvoja i način poslovanja regionalne medijske kuće-Premium brendovi, ispunjavanje standarda NBA i UCL i UEL lige-Prerastanje sportskog kanala u medijsku grupu/Glavna bina
Učesnici: Nebojša Žugić-generalni direktor Arena sport TV, Zoran Panjković-urednik programa Arena sport TV, Darko Petrović-direktor produkcije Arena sport TV

 

Učesnici

Pregledi profila

  • Pre događaja121
  • Posle događaja9

Organizator

suorganizator

  • senior_media_mala.jpg

hotel partneri

  • xenon_hotel.jpg
  • radisson.jpg
  • 220x0_falkensteiner_logo_150_90008.png
  • footer_logo_3.png